POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Datum objave: 27. listopada 2025.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Učenici Osnovne škole Antuna Masle Orašac bili su u posjetu Vukovaru od 23. listopada do 25. listopada 2025. Tijekom drugoga dana svoje terenske nastave posjetili su memorijalne lokacije povezane s ratnim strahotama koje su se Vukovaru i okolici događale tijekom tromjesečne opsade grada u kasno ljeto i jesen 1991. godine. Učenici su posjetili Nacionalnu memorijalnu bolnicu i Dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Uslijedio je posjet Ovčari gdje su od strane agresora pogubljeni hrvatski civili i razoružani hrvatski vojnici, ranjenici koje su vojnici JNA i srpskih paravojnih postrojbi odveli iz bolnice na put bez povratka. Učenici su imali priliku poslušati predavanje o uvodu u strašne ratne događaje. Predavanje je održano u sklopu zgrade Memorijalnog centra. Učenici su nakon posjeta memorijalnim lokacijama sudjelovali u kvizu znanja.
Tijekom trećega dana posjeta osmaši su polušati stručno predavanje u crkvi sv. Filipa i Jakova nakon gledanja kratkoga filma o Vukovaru. Upoznali su znamenitosti dvorca Eltz, a edukativni su sadržaji privedeni kraju nakon posjeta Muzeju vučedolske kulture. Uslijedio je ručak, povratak u Orašac i dolazak kući u nedjeljnim noćnim satima.

 

Pročitajte još

Dan škole 2026.

Dan škole 2026.

Povodom Dana škole naš je hodnik nakratko postao velika pozornica puna zvijezda. Na talent showu „Orašac traži zvijezdu!“ učenici su zablistali svojim talentima, kreativnim idejama i izvrsnim nastupima. Plesalo se, pjevalo, recitiralo i navijalo, a dobro raspoloženje...

Skip to content