Ekskurzija 7. i 8. razreda - Istra

Autor: Tea Kompar, 14. 5. 2015.

Učenici sedmog i osmog razreda bili su na ekskurziji u Istri od 27. do 30. travnja zajedno s Osnovnom školom Slano i Osnovnom školom "Mljet" Babino Polje.

Napokon je stigao dugo očekivani dan!!!

Probudili smo se oko 5:30h, pozdravili se sa svojima, uzeli prtljagu i krenuli na stanicu. Tamo smo se svi okupili u 6:15, za nekoliko minuta stigao je i autobus F-toursa. Napokon smo krenuli. Stali smo još i u Slano, te u Ston kako bi se učenici s tih područja ukrcali. Vozili smo se oko 12 sati, ali nam nikako nije bilo dosadno.

Glazba je bila svirala cijelim putem, igrali smo razne igre kao što su: Uno, Čovječe ne ljuti se, Krug istine, pjevali smo, pričali viceve i upoznavali se s učenicima ostalih škola. Malo prije posljednjeg odredišta zadržali smo se na Trsatu čije smo najpoznatije utvrde razgledali. U 19,30 stigli smo u Hotel Pula, smjestili smo se u sobama, malo odmorili i večerali. Na kraju dana imali smo zabavu u Disco clubu  koji se nalazio u hotelu. Iako pomalo umorni, odlično smo se zabavili.

Drugi dan svi smo se rano ujutro probudili jer se vodič jako naljutio, ali ipak nam je dao još jednu priliku jer je shvatio da je to ipak bila prva noć u hotelu pa smo prošli dobro kako je moglo biti. Nakon doručka krenuli smo prema Puli. Tamo smo vidjeli ogroman  amfiteatar gdje su se vodile gladijatorske borbe. U amfiteatru smo vidjeli tunele kroz kojih bi dolazili borci i stare kamene urne u kojima se spremalo ulje i razna pića.

Poslije obilaska grada i gradskih zidina, imali smo slobodno vrijeme za šetnju i kupnju. Isti smo dan posjetili i Nacionalni park Brijuni. Ušli smo u jedan vlakić u kojem smo proveli cijeli put kroz Brijune. Stali smo u safariju, a tamo smo vidjeli mnogo životinja i prelijepe šume i vegetacije,vidjeli smo čak ogromnog slona koji se činio usamljenim,vidjeli smo lamu, bikove, nojeve...

Čak smo otišli u muzej prepariranih životinja gdje smo također vidjeli mnogo životinja. Nakon obilaska Brijuna, vratili smo se u hotel jer nas je nakon večere čekala još jedna luda noć u disku. U klubu je bilo puno bolje nego prvi put i trajalo je sve do ponoći, čak nas je vodič pohvalio da smo bili dobri tijekom izleta pa nas je nagradio sljedeći dan. Nakon izlaska ponovo smo se okupljali po sobama i zabavljali se i pokušavali ostati tihi zbog profesora koji su spavali na dnu našeg hodnika.

Naš treći dan bio je jako uzbudljiv kao i svi ostali. Ujutro smo se probudili kao i inače i pošli na  doručak. Nakon doručka smo se spremili pa zatim krenuli. Prvo smo išli u Rovinj. Tamo smo vidjeli crkvu svete Eufemije, gradska vrata, staru vijećnicu… Grad je uistinu predivan. Nakon toga bilo je vrijeme za krenuti dalje. Nakon Rovinja krenuli smo prema Poreču. Tamo smo razgledavali pa pošli na ručak. Naša zadnja pustolovina dana bila je odlazak u Višnjan i posjet zvjezdarnici. I nakon ovog dugog dana bio je vrijeme da se vratimo u hotel. Nakon večere svi smo se spremali za zadnju noć u disku.

Kada je došlo vrijeme svi smo sišli u disko. Pošto nam je bila zadnja noć nastavnici su nam dopustili da ostanemo malo duže. Plesali smo, pjevali i zabavljali se. Budući da je jednoj djevojčici iz Slanoga bio rođendan, u ponoć smo joj počeli pjevati. Bilo joj je drago. Noć smo završili plesom nastavnika Ivice. I to nije bio kraj  večeri jer smo kasnije išli po sobama i pričali jedni s drugima i zezali se. I to je to, naša zadnja večer u hotelu "Pula". Bilo je jako zabavno, ali je brzo prošlo.

Nakon doručka odjavili smo se iz hotela „Pula“ te se pospani uputili prema Opatiji. Tamo smo šetali predivnim parkovima, razgledavali razne znamenitosti kao što su Madonina skulptura djevojke s galebom, najstariji hrvatski hotel i „zvjezdana“ Slatina. Uživali smo u šetnji prema najljepšoj vili okruženoj njegovanim parkom s poznatim arboretumom – Villi Angiolini.

Nastavili smo putovati prema Slanomu i Orašcu, te putem stali na ručak. Najljepši, ali i najtužniji, trenutak cijelog ovog putovanja bio je rastanak. Dok smo mahali prijateljima sa suzim na licu razmišljali smo kako nikad nećemo zaboraviti ovo predivno iskustvo koje smo doživjeli proteklih dana i kojeg su upotpunili naši dragi razrednici i razrednice puni strpljenja. Veliko im hvala!

Romana Dominković i Helena Đerek, 7. r.

KAKO NAM JE BILO POGLEDAJTE U NAŠOJ FOTOGALERIJI ILI NA "FEJSU" ŠKOLSKE KNJIŽNICE!

« Ožujak 2024 »